V čom sme výnimoční?AQUAREA DIVE CENTER

Jedinečnosť lokality spočíva v nespočetných húfoch rýb (kapre, amúre, šťuky, zubáče, úhory, ostrieže a iné rybky), ktoré u nás pod vodou môžete stretnúť. Absolútny unikátom je že kapre sú na potápačov už tak zvyknuté, že ich dokážete kŕmiť suchým pečivom alebo kukuricou z konzervy (nie suchou) priamo z ruky.

Atrakcie pod vodou sú vyviazané šnúrami a smery k jednotlivým atrakciám sú označené štítkami. Urobili sme viaceré okruhy zvlášť pre rekreačných potápačov (navádzanie v 5 metroch, aby za vedeli zorientovať aj potápači, ktorí ešte len nadobúdajú skúsenosti) a zvlášť pre technických potápačov (max. hĺbka 35 m). Okruhy sú spracované do mapky atrakcií, ktorá sa dá zapožičať a využiť pri samotnom ponore. Pre školy sme rozšírili výcvikové plošiny, a tým vytvorili kontrolované vodné prostredie.

Viditeľnosť sa pohybuje od 2 m do 8 m v závislosti od hĺbky a poveternostných podmienok. Pri hĺbkových ponoroch 30 – 35 m je nutné počítať so zníženou viditeľnosťou a teplotou okolo 5 C.

Nakoľko nám záleží na bezpečnosti pri potápaní pred ponorom vyžadujeme vyplniť dotazník a prehlásenie o dosiahnutej certifikácii. Každý potápač/freediver pri návšteve centra je povinný mať so sebou kartu preukazujúcu najvyššiu dosiahnutú kvalifikáciu a preukázať sa ňou pri samotnej registrácii pred ponorom.

 

Naši partneri